RENKLERİN RİTMİ

Ana Sayfa / RENKLERİN RİTMİ


Yeniliğe ve çeşitliliğe açık olmak beyni geliştiriyor.

Dr.Marian Diamond’ın Einstein’ın beyniyle yapmış olduğu araştırmalar, dehasının kökenine ve farkına da ışık tuttu. Einstein’ın beynindeki diğer insanlara göre en önemli farklılık nöronlar arasındaki bağlantılardı. Üstelik bu bağlantıları geliştirmek insanın kendi elindeydi. Beynini kullanarak, düşünerek, hayal kurarak, bilmediği yollardan geçip, tanıdık olduğu çevrenin dışındaki insanlarla görüşerek. Özetle zorlanmaya, yeniliklere ve çeşitliliğe açık olarak…

Çeşitlilik ve kapsayıcılık artık iş dünyasının da gündeminde. Performansı, verimliliği, yenilikçiliği artırıyor. Ayrıca beyni geliştirdiğini de biliyoruz. Ancak kapsayıcı bir kültür geliştirmek de, bir insanın farkında dahi olmadığı bilinç dışı önyargılarının üstesinden gelmesi de kolay değil. Oysa gelişmek, büyümek isteyen bir insanın önündeki en büyük bariyer kendini tanıdık bir çevreye hapsetmesi ve diğerlerini dışlaması. Atölyemizde çeşitlilik ve kapsayıcılığın önemiyle ilgili farkındalığınızı artırıyor, sizde ve diğerlerinde olan önyargıları tanımanızı kolaylaştırıyoruz. Kimseyi ayrımcılığa uğratmayacak şekilde konuşmaya, dili kullanma biçimimizin hayatımıza olan etkilerine dikkat çekiyoruz.

Programın Ana Hatları:

  • Sözlerimiz, seçimlerimiz ve yaşamımız
  • Bilinç dışı önyargılar
  • Neyi kabul edemiyoruz?
  • Farklılıkları kucaklamak
  • İş hayatında çeşitlilik ve kapsayıcılık
TEKLİF AL 

Dr. Marian Diamond, beynin her yaşta gelişebileceğini bularak nörobilimde çığır açtı. İnsanlar, beynine yatırım yapar, çeşitliliğe ve yeniliklere açık olursa potansiyelini gerçekleştirebilir.