MINDFULNESS EĞİTİMİ

[two_third]Mindfuless ile Pozitif Farkındalık

Mindfulness, (İngilizcede mind – zihin; full – dolu) zihnin doluluğu anlamına gelse de, ‘mindful’, kişinin dikkat ve farkındalık seviyesinin yüksek olduğu, zihnini anda tutabildiği bir varoluş halidir. Dikkat, farkındalık ve anda kalma teknikleri Zazen doğu felsefesinin batıda bilimsel çalışmalarla vücut bulmuş halidir. Psikoloji, pozitif psikoloji, nöropsikoloji, nörobilim gibi alanlarda çalışmalar ve bilimsel araştırmalara konu olmuş ve günümüz iş dünyasında yankı uyandıran yeni uygulamalarındandır.

Zihnimiz anda kalmaktan ziyade, daima geçmiş ve gelecek arasında düşüncelere kapılarak gezinti halindedir. Zihni sıkça gezintide olan kişide sırasıyla yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, dikkatsizlik, unutkanlık, hata yapma eğilimi, stres, kaygı, öfke, depresyon ve tükenmişlik gibi belirtiler görülür. Oysa, zihnimizi anda kalmasını sağlayacak farklı tekniklerle eğitebilir, rahatlatabiliriz.

Günümüz iş dünyasında, çalışanlarda konsantrasyon, yenilik ve yaratıcılık, doğru ve hızlı karar verebilme, dayanıklılık ve duygusal zeka gibi özellikler aranmaktadır. Zihnimizi anda kalmaya ve dikkatimizi ana odaklamaya eğitirken, aranan bu özellikleri de geliştirmiş ve pekiştirmiş oluruz.

Ayrıca dikkat ve farkındalık çalışmalarının kişinin psikolojik-duygusal, bilişsel
ve sosyal alanlardaki olumlu etkileri kanıtlanmıştır. Bu etkiler bireyin duygu ve
psikolojik durumunu, olaylar karşısında zihnin ve düşüncelerin berraklığını,
iş-aile- özel yaşamdaki sosyal çerçevede tutum-davranışlarını ve fizyolojik
değişimlerini kapsamaktadır.

Programın Ana Hatları:

  • Mindfulness ile Anda Kalma
  • Mindfulness ile Pozitif Farkındalık
  • Mindfulness ile Öz-yönetim
  • Mindfulness ile Sosyal-farkındalık ve İletişim

[/two_third]

[one_third_last][button href=”akademi@headlinebpr.com” align=”center”] TEKLİF AL[/button]

 

mindfulness

*  Program, Mindfulness’a giriş niteliğindedir ve gereksinim duyacağınız teknikler paylaşılmaktadır. Ancak zihninizi anda kalma yönünde disipline etmek, eğitim sonrasındaki kararlılığınız  ve sebatınız sonucu olacaktır.

Programla İlgili Detaylı Bilgi İçin: akademi@headlinebpr.com

[/one_third_last]