MAVİ SEVEN KADINLAR

Ana Sayfa / MAVİ SEVEN KADINLAR


Ege’nin maviliklerine karşı yazılan Homeros destanlarında maviden bahsedilmez, çünkü eskiden, kadim uygarlıklar bu rengi tanımıyordu. Günümüzde de, bilim insanları kullandıkları dilde mavi bulunmayan kabileler ortaya çıkardı. Kabile üyeleri renk körü değillerdi, yine de birisi onlara gösterene kadar mavinin ayırdına varamamışlardı.

Mavinin hikâyesi; bebekliklerinden itibaren pembelerle kodlanan kadınların, rekabetçi iş dünyasında yaşadığı geçici renk körlüğünü anımsattı bize. Kadınlar bünyelerine işleyen yapısal ve toplumsal kodların yarattığı kısıtlamaların pek de bilincinde olmadan iş dünyasında mücadele ediyorlar. Çok büyük mesafe aldılar. Ancak önlerindeki heyecanlı yolda, geride kalmalarına yol açacak davranış kalıplarına dikkat çekmek, umut veren başarı hikayelerini paylaşmak ve kadınların lehine gelişen yeni liderlik anlayışından söz etmek istedik. Mavi Seven Kadınlar rehberini kadınlar ve kadın dostu erkekler için hazırladık.

İlham vermesi ve yolunuzu açması dileğiyle…

MaviSevenKadınlar

Mavi Seven Kadınlar rehberini göndermemizi isterseniz; isim, soyadınız ve iş yerinizi belirterek, bize yazabilirsiniz: akademi@headlinebpr.com