BİZİM BESTEMİZ

Ana Sayfa / BİZİM BESTEMİZ


Usta müzisyen ve orkestra şeflerinin yaşam öykülerinden anekdotlarla, performanslarından video örnekleri paylaşıyor; kendinizin de birer enstrüman olarak katılacağınız, müzikal bir deneyim sunuyoruz.

Çağımızın yaşam koşulları, hızlı dönüşüm süreci iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek ‘nitelikli lider’ arayışını arttırmaktadır. Yeni liderlik tanımında; inovasyon, adaptasyon ve değişim kavramları temelinde bir “vizyon oluşturma ve ilham verme” özellikleri önem kazanmıştır.

Müzik; günümüz iş dünyası için ideal bir model, güçlü bir metafordur. Bir klasik müzik konserinde; orkestra şefi tek el hareketiyle, kalabalık bir müzisyen topluluğundaki hikayeleri bir araya getirip bunlardan kusursuz bir harmoni yaratabilmektedir.

Başlangıçta “kaos” yaratıyor gibi görünen, gerçekte ciddi bir disiplin içinde uyumla yükselip alçalan; özgün sesiyle diğeriyle diyalog geliştiren, spontan ve yaratıcı buluşlar yapabilen caz müzisyenleri, etkin takım çalışmasına model oluşturur.  “Yaratıcı sürecin yönetimi kolay değildir. Birlikte çalıştığınız kişilere özgürlük ve alan tanımalı; uyumlu bir sonuç için süreci fazla hissettirmeden, ince bir zerafetle yönetilmelisiniz”  diyen Duke Ellington iş yaşamındaki liderler için ilham verici olabilir.

Sahne dünyasının büyülü atmosferini deneyimleyeceğimiz bu yaratıcı etkinlikte, müzik ve sahne yaşantısı model alınarak;

  • İş hayatında liderliğin,
  • İşbirliğine dayalı iletişimin,
  • Takım çalışmasının,
  • İnovasyon ve yaratıcılığın

kalitesini ve derinliğini arttırmayı hedefliyoruz.

 TEKLİF AL

 

“Orkestra şefi kendi başına ses yaratmaz. Gücünü diğerlerini güçlü kılma yeteneğinden alır. Göreviniz, diğer insanların içindeki olasılıkları uyandırmaktır.”

Benjamin Zander

Psikoloji alanında yüksek lisansı olan Eğitmenimiz Asena Akan, bir caz sanatçısı da. Asena Akan’ın albümünden…