BİZİM BESTEMİZ

Ana Sayfa / BİZİM BESTEMİZ


Usta müzisyen ve orkestra şeflerinin yaşam öykülerinden anekdotlarla, performanslarından video örnekleri paylaşıyor; kendinizin de birer enstrüman olarak katılacağınız, müzikal bir deneyim sunuyoruz.

Çağımızın yaşam koşulları, hızlı dönüşüm süreci iş dünyasının ihtiyaçlarına cevap verecek ‘nitelikli lider’ arayışını arttırmaktadır. Yeni liderlik tanımında; inovasyon, adaptasyon ve değişim kavramları temelinde bir “vizyon oluşturma ve ilham verme” özellikleri önem kazanmıştır.

Müzik; günümüz iş dünyası için ideal bir model, güçlü bir metafordur. Bir klasik müzik konserinde; orkestra şefi tek el hareketiyle, kalabalık bir müzisyen topluluğundaki hikayeleri bir araya getirip bunlardan kusursuz bir harmoni yaratabilmektedir.

Başlangıçta “kaos” yaratıyor gibi görünen, gerçekte ciddi bir disiplin içinde uyumla yükselip alçalan; özgün sesiyle diğeriyle diyalog geliştiren, spontan ve yaratıcı buluşlar yapabilen caz müzisyenleri, etkin takım çalışmasına model oluşturur.  “Yaratıcı sürecin yönetimi kolay değildir. Birlikte çalıştığınız kişilere özgürlük ve alan tanımalı; uyumlu bir sonuç için süreci fazla hissettirmeden, ince bir zerafetle yönetilmelisiniz”  diyen Duke Ellington iş yaşamındaki liderler için ilham verici olabilir.

Sahne dünyasının büyülü atmosferini deneyimleyeceğimiz bu yaratıcı etkinlikte, müzik ve sahne yaşantısı model alınarak;

  • İş hayatında liderliğin,
  • İşbirliğine dayalı iletişimin,
  • Takım çalışmasının,
  • İnovasyon ve yaratıcılığın

kalitesini ve derinliğini arttırmayı hedefliyoruz.

Eğitmen: Asena Akan

Asena Akan, müziğe 5 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimi ile başladı. İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vokal ve teori çalışmaları yaptı. Golden Heart ve İstanbul’un İzleri isimli caz albümleri yayınlandı.

Müzik tutkusunun yanı sıra insan davranışlarına olan ilgisiyle, İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Prof.Dr.Haluk Yavuzer’in asistanlığını yaptığı yıllarda müzik terapi, psikodrama, aile ve grup terapileri, etkili öğrenme, etkili iletişim/etkili öğretmen eğitimi ve sanat terapisi alanlarında uzmanlık eğitimleri aldı.10 yılı aşkın süredir, müziğin iyileştirici/dönüştürücü gücünü, çözüm odaklı danışmanlık yöntemleri ile sentezlediği multidisipliner yaklaşımla; farklı yaş ve özellikteki gruplara vokal koçluğu yapmakta; İstanbul Modern, Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli kurumlarda yaratıcı seminer ve müzik atölyeleri düzenlemektedir.

“Orkestra şefi kendi başına ses yaratmaz. Gücünü diğerlerini güçlü kılma yeteneğinden alır. Göreviniz, diğer insanların içindeki olasılıkları uyandırmaktır.”

Benjamin Zander

 

Psikoloji alanında yüksek lisansı olan Eğitmenimiz Asena Akan, bir caz sanatçısı da. Asena Akan’ın albümünden…

 

Teklif al