KRİZ İLETİŞİMİ VE ETİK

Ana Sayfa / KRİZ İLETİŞİMİ VE ETİK


Kriz geliyorum diyor!

Beklenmedik krizlerin, sosyal medyada yayılan şikayetlerin şirketleri  zor duruma düşürebildiği ve kaybedilen itibarı geri kazanmanın bedelinin çok ağır olduğu artık biliniyor. Yine de az sayıda şirket, kriz yönetimi süreçlerini planlamış; hatta krizler olmadan senaryolar üzerinde çalışmalar yaparak, proaktif önlemler almış durumda. Oysa kriz esnasında hızlı olabilmek, doğru kararları alabilmek ve kamuoyu hassasiyetini değerlendirebilmek hayati öneme sahip.

Kriz Yönetimi Enstitüsü’ne göre, krizlerin %75’i önlenebilir. Raflarda duran bir plan yerine, kriz olmadan, önleyici tedbirleri alacağınız bir sistem kurmanızın ipuçlarını eğitimde paylaşıyoruz. Sektörünüzde yaşanabilecek kriz senaryolarını birlikte değerlendiriyor ve kriz iletişim planı hazırlamanıza destek veriyoruz. Çevre felaketlerinden, sosyal medya krizlerine dünyadan çeşitli örnekler veriyor ve kriz süresince iletişimi etkili bir biçimde yönetmenizi sağlayacak taktikleri paylaşıyoruz.

PROGRAMIN ANA HATLARI:

    • Kriz yönetimine proaktif yaklaşım
    • Etik ve şirket kültürü
    • Kriz senaryoları ve mesajları
    • Kriz iletişim planı ve medya ilişkileri
    • Dijital kriz iletişiminde 5 trend
    • Atölye:  Dikkat kriz var!
TEKLİF AL

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde verdiğimiz Kriz İletişimi eğitimimizden… Bu eğitimimizin içeriği Yeditepe Üniversitesi tarafından onaylanarak, birlikte verdiğimiz sertifikalı eğitimlere dahil edilmiştir.