KRİZ İLETİŞİMİ EĞİTİMİ

Ana Sayfa / KRİZ İLETİŞİMİ EĞİTİMİ


Kriz geliyorum diyor!

Beklenmedik krizlerin, sosyal medyada yayılan şikayetlerin şirketleri  zor duruma düşürebildiği ve kaybedilen itibarı geri kazanmanın bedelinin çok ağır olduğu artık biliniyor. Yine de az sayıda şirket, kriz yönetimi süreçlerini planlamış; hatta krizler olmadan senaryolar üzerinde çalışmalar yaparak, proaktif önlemler almış durumda. Oysa kriz esnasında hızlı olabilmek, doğru kararları alabilmek ve kamuoyu hassasiyetini doğru değerlendirebilmek hayati öneme sahip.

Kriz iletişimi eğitimimizde sektörünüzde yaşanabilecek kriz senaryolarını birlikte değerlendiriyor; etkili bir kriz iletişim planı hazırlamanıza destek veriyoruz. İletişim sektöründe 20 yıla yakın deneyimi bulunan Arzu Pınar Demirel, yönetmiş olduğu krizlerle  beraber; çevre felaketlerinden, sosyal medya krizlerine dünyadan çeşitli örnekler veriyor. Kriz sinyallerini fark edebileceğiniz alt yapıyı kurmanız ve kriz süresince iletişimi etkili bir biçimde yönetmenizi sağlayacak taktikleri paylaşıyor.

PROGRAMIN ANA HATLARI:

   – Proaktif kriz yönetimi
   – Kriz senaryoları ve mesajlarını geliştirmek
   – Kriz iletişim planı ve medya ilişkileri
   – Dijital kriz iletişiminde 5 trend

Bilgi için:  akademi@headlinebpr.com

TEKLİF AL

 

Kriz Yönetimi Enstitüsü’ne göre, krizlerin %75’i önlenebilir.
Raflarda duran bir plan yerine; kriz olmadan, önleyici tedbirleri alacağınız bir sistem kurmanıza destek veriyoruz. Eğitimlerimiz, kriz anında hızlı ve verimli davranmanızı sağlayacak becerilerle donanmanız için.


KRİZ İLETİŞİMİNİ DESTEKLEYEN DİĞER ÇALIŞMALARIMIZ