KRİZ İLETİŞİMİ EĞİTİMİ

Ana Sayfa / KRİZ İLETİŞİMİ EĞİTİMİ


Kriz geliyorum diyor!

Beklenmedik krizlerin, sosyal medyada yayılan şikayetlerin şirketleri  zor duruma düşürebildiği ve kaybedilen itibarı geri kazanmanın bedelinin çok ağır olduğu artık biliniyor. Yine de az sayıda şirket, kriz yönetimi süreçlerini planlamış; hatta krizler olmadan senaryolar üzerinde çalışmalar yaparak, proaktif önlemler almış durumda. Oysa kriz esnasında hızlı olabilmek, doğru kararları alabilmek ve kamuoyu hassasiyetini doğru değerlendirebilmek hayati öneme sahip.

Kriz iletişimi eğitimimizde sektörünüzde yaşanabilecek kriz senaryolarını birlikte değerlendiriyor; etkili bir kriz iletişim planı hazırlamanıza destek veriyoruz. İletişim sektöründe 20 yıla yakın deneyimi bulunan Arzu Pınar Demirel, yönetmiş olduğu krizlerle  beraber; çevre felaketlerinden, sosyal medya krizlerine dünyadan çeşitli örnekler veriyor. Kriz sinyallerini fark edebileceğiniz alt yapıyı kurmanız ve kriz süresince iletişimi etkili bir biçimde yönetmenizi sağlayacak taktikleri paylaşıyor.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

 • Neyin kriz olduğunu,
 • Proaktif kriz iletişimi yönetimini,
 • Kriz mesajlarını oluşturmayı,
 • İç iletişimden, medya ilişkilerine hızlı ve doğru davranmanızı sağlayacak taktikleri,
 • Kriz sonrasında güven ve itibarı geri kazanma yollarını.

EĞİTİMDE UYGULANAN TEKNİKLER

  • Teorik altyapı ve genel bilgiler,
  • Grup çalışması,
  • Basın toplantısı ve röportaj videolarını izleyerek, birlikte değerlendirme,
  • Öğrenilenlerin uygulanması için canlandırma (role play).

Bilgi için:  merhaba@headlinebpr.com

Teklif al.

EĞİTMEN:  Arzu Pınar Demirel
Avusturya Kız Lisesi’nden mezun olan
Arzu Pınar Demirel, lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde halkla ilişkiler dalında yaptı. İş hayatına 1996’da, Bersay’da başladı. Philips’te insan kaynakları ve pazarlama departmanlarında çalıştıktan sonra; Anadolu Efes ve Biota’nın iletişim bölümlerini yönetti. 2011’de, New York Üniversitesi’nde liderlik sertifika programını tamamladı ve iletişimle ilgili çeşitli eğitimler aldı. Türkiye’ye döndüğünde, 2013’te Headline İletişim’i kurdu. Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC) üyesi de olan Demirel, iş ve siyaset dünyasından liderlere birebir iletişim eğitimleri ve koçluğu da veriyor.