KAPSAYICI İŞ GÖRÜŞMELERİ

Ana Sayfa / KAPSAYICI İŞ GÖRÜŞMELERİ


İşe alım süreciniz ne kadar objektif?

İşe alım sürecinin her adımında, maalesef çeşitli önyargılarla karşılaşıyoruz. Kimisi kadınlara evlilik ve çocuk planlarını soruyor, kimisi karşısındaki adayın yaşından dolayı yöneticilik görevinin gerektiklerini yapamayacağına, daha iş görüşmesinin başında kanaat getiriyor. Sadece cinsiyet veya yaş değil; etnik kökeni, dış görünümü, engelli olma durumu, kendisine benzer bir geçmişe sahip olup, olmaması vb. pek çok unsur iş görüşmelerini yapanların vereceği kararı etkileyebiliyor.

Oysa objektif verilmeyen  kararlardan adaylar kadar, şirketler de zarar görüyor.
Çünkü çeşitlilik kazandırıyor. Birbirine benzer kişilerden oluşan değil, çeşitliliği sağlamış olan takımlar  daha yüksek başarı gösteriyor. Çeşitlilik perspektif zenginliğini de beraberinde getiriyor, müşterileri anlamayı kolaylaştırıyor, inovasyonu ve yaratıcılığı destekliyor. Atölyemizi daha başarılı olmanız, işe alım sürecinizi önyargılardan arındırarak, doğru adayları seçmeniz ve ayrımcı sorularla işveren markasına zarar vermemeniz için, hem İnsan Kaynakları, hem de işe alım sürecine dahil olan departman yöneticileri için geliştirdik.

Programın Ana Hatları:
İş dünyasının yeni gündemi: Çeşitlilik ve Kapsayıcılık
Seçme yerleştirme sürecinde kapsama alanı
Önyargıların gölgesi
Atölye: Kapsayıcı mülakatlar

TEKLİF AL 

 

Linkedin Raporu’na göre, profillere bakan işe alım yöneticileri, arama sonuçlarında çıkan kadın adayları %13 daha az tıklıyor. Profiline baktıktan sonra bir kadın adaya %3 daha az InMail gönderiyor.Çeşitlilik ve Kapsayıcılıkla İlgili Atölyelerimiz

RENKLERİN RİTMİ
MAVİ SEVEN KADINLAR
MEN’S FORUM