İŞİMİZ

Ana Sayfa / İŞİMİZ


Endüstri 4.0’dan, Toplum 5.0’a Doğru

Sanayi devrimi ve hızla gelişen teknolojiyle, kendimizi dijital dönüşümün içinde bulduk. Değişime adapte olmaya çalışırken, yapay zekanın yol açabileceklerinden de endişe duymaya başladık.  Belki yakın zamanda, bazılarımız işlerini robotlara devredecek.

Böyle bir dönemden geçerken, Almanların Endüstri 4.0’ına karşı, Japonlar da “Teknoloji toplumlar tarafından bir tehdit olarak değil, bir yardımcı olarak algılanmalı” anlayışından yola çıkarak, Toplum 5.0 felsefesini geliştirdi. Toplum 5.0, teknolojik gücü doğru yönetecek, akıllı toplum felsefesi anlamına geliyor. Bu felsefeyi insan kaynaklarına uyarladık. Bir yandan dijitalleşirken; insanı, işbirliğini, sosyal faydayı ve sürekli gelişimi merkeze aldık. İşbirliğini artırmak, pozitif ve kapsayıcı bir çalışma ortamı oluşturmak, yeteneklerin sosyal becerilerle donanması için çalışıyoruz. Oryantasyondan başlıyor, çalışan deneyimini üst seviyeye çıkarıyoruz.

calisan_bagliligi

Size jenerasyonel farklar veya çalışan bağlılığının öneminden bahsetmiyoruz. Yetenekleri çekmek ve elinizde tutmak için çözüm sunuyoruz.