İş Hayatında Olumlu İlişkilerin Gücü

Ana Sayfa / İş Hayatında Olumlu İlişkilerin Gücü


 Dijitalleşen ve monologlaşan dünyada ilişkiler her zamankinden değerli.

Anlaşmazlıklar, çatışmalar, ön yargılarla enerji ve motivasyonunuzu kaybetmek zorunda değilsiniz. Başka bir yol daha var: İnsanları kazanabilir, daha da ötesi büyüleyebilirsiniz.

Günümüzün iş dünyasında, başarılı olmak için sadece işinizin ehli olmanız yeterli değil. İlişkilerinizi ustalıkla yönetmeniz ve insanların desteğini kazanamanız da gerekiyor. Sağlıklı ilişkiler kurabilmek içinse, kişinin önce kendini tanıması çok önemli. Yapay, olduğundan farklı ve manipülatif tavırların, güven oluşturmadığı ve zaman içinde geri dönüşünün de zararlı olduğu biliniyor.

Eğitimimizde, iç gözlem sürecini başlatabilme yolunda örnek çalışmaları paylaşıyoruz. Sosyal becerilerin ve olumlu yaklaşımın başarı, üretkenlik ve iş huzuru üzerindeki etkilerine dair bilgi paylaşımını, atölye çalışmalarıyla zenginleştiriyoruz. Beden dilinizi kullanabilme beceriniz, zor ve stresli durumlarda da ilişkilerinizi yönetebilmeniz üzerinde duruyor; etkinizi yükseltecek iletişim teknikleriyle, en iyi duruşunuza ulaşamanıza destek oluyoruz.

Program:

  • İş Yerinde İletişim ve İlişkiler

Aynadaki ben, duygusal ve ruhsal zekâ, empati,  etkin dinleme, iletişim kırılması, kaçan fırsatlar, negatif sarmal, kendine, birbirine  ve ortak akla güven, farklılıklara saygı, uyum ve ilişkilerin gücü.

  • Güven Oluşturan Beden Dili

Olumlu beden dili kullanımı, göz kontağı, bedensel farkındalık, stres ve heyecan yönetimi.

  • Etkili Konuşma

Etki yaratma becerisi ve dinleyici faktörü, inanç, içtenlik, odaklanma ve canlılık, etkili iletişim için kullanılabilecek teknikler.

Teklif al

ArzuZengin

Eğitmen:Arzu Zengin

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1994-2010 arasında ATV ve NTV’de sayısız canlı yayın ve röportaj yaptı. Güne Başlarken, NTV Dosya, Yakın Plan, Kültür ve Kimlik, Haber Merkezi, Haber 17 Editör ve Sunucusu olduğu programlardan bazıları. 2010’dan itibaren medya sözcülüğü ve iletişim becerileri eğitimleri veren Arzu Zengin’in ilk kitabı Hayata Uyanış Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı.