İLETİŞİM STİLLERİ ATÖLYESİ

Ana Sayfa / İLETİŞİM STİLLERİ ATÖLYESİ


4 temel iletişim tarzını öğrenerek, etkili bir iletişimci olabilirsiniz.

Neden hayatımızdaki pek çok kişiyle, hatta iyi tanıdığımızı düşündüklerimizle bile
iletişim kurmakta zorlanıyoruz? Duygular, ön yargılar, değerler, deneyimler gerçeği
olduğu gibi algılamamızı zorlaştırıyor mu? 4 temel iletişim tarzı, hayatın her alanında karşılaştığınız iletişim sorunlarına pratik çözümler sunuyor.

Sinem Şanlı’nın iş dünyasında uzun yıllar kazandığı deneyimini psikoloji bilgisiyle birleştirdiği bu atölye sonrasında kendinizi açık ve net bir şekilde ifade edebilecek, farklı iletişim stilleri, davranış ve değerlere sahip kişilerle de anlaşmanın hiç zor olmadığını göreceksiniz.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

1.GÜN

 • Algı ve filtreler
 • Beyin ve zihin
 • İletişim ve ilişkiler
 • Katılımcıların iletişim stillerinin belirlenmesi
 • 4 temel iletişim stilinin özellikleri

2.GÜN

 • Farklı iletişim stillerine sahip olan kişiler nasıl anlaşılır?
 • Farklı iletişim stillerine sahip kişilerle, değişik durumlarda nasıl iletişim kurulur?

İletişimi başlatma – Fikirlerini değiştirme – Bekleneni yapmalarını sağlama – Öfkeleri ile baş etme – Baskı ve gerilimli durumları yönetme – Geri bildirim verme – Takdir etme – Etkinliklerini artırma 


ATÖLYEDE UYGULANAN TEKNİKLER

 • Teorik altyapı ve genel bilgiler
 • İletişim stili belirleme testi
 • Role-play…Öğrenilenlerin uygulanması için canlandırma
 • Oyun ve egzersizler

EĞİTMEN:  Sinem Şanlıiletisimstilleri

Sinem Şanlı 1968 yılında, İstanbul’da doğdu. Sankt Georg Avusturya Lisesi ve İ.Ü. İşletme Fakültesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 1991 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda çalışmaya başladı. Genel Müdürlük Kurumsal ve Bireysel Bankacılık -Satış ve Pazarlama bölümlerinde, değişik kademelerde yönetici olarak görev yaptı. Birçok pazarlama, ürün geliştirme, müşteri ilişkileri yönetimi, sistem geliştirme ve eğitim projeleri yönetti. Aktif olarak beceri ve kişisel gelişim eğitimlerinde eğitmenlik yaptı.Yapı Kredi Bankası’nda, Bireysel Bankacılık Ürün Tasarım ve Geliştirme Bölüm Başkanı olarak görev yaparken, 2004’te Bireysel Bankacılık Ürün Yönetimi ve Pazarlama Grup Başkanı olarak HSBC’ye transfer oldu. İki yıl sonra Bireysel Bankacılık Yönetimi’ni kurmak üzere Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Tekstilbank’a katıldı. Pazarlama, Satış, Kredi Kartları, Krediler, Reklam ve İletişim Bölümleri, Çağrı Merkezi ve Direkt Satış Ekibi olmak üzere tüm Bireysel Bankacılık Grubu’nu yönetti. Ağustos 2008’den bu yana bankacılığa son vererek, 17 yıllık kariyeri boyunca kazandığı zengin deneyimleriyle, danışmanlık, açık gruplara ve kurumlara yönelik iletişim ve yaşam becerisi eğitimleri yapmaktadır.

Bilgi için:  merhaba@headlinebpr.com