HİKâYELERİN GÜCÜ ADINA

Ana Sayfa / HİKâYELERİN GÜCÜ ADINA


Hikâyeler bilgi aktarımının en eski, en etkili ve en eğlenceli yoludur.

Hikâye anlatıcılığı tarihinde hiç bugünkü kadar gözde olmamıştı. Sosyal paylaşım çağında yaşadığımızı düşünürsek bu durum sürpriz olmasa gerek. İnsanlar çıplak bilgiyi paylaşmazlar; hikâyelerin içine yedirilmiş olan bilgiyi ve bilgeliği paylaşırlar. Çünkü insanlar canlıdır, hikâyeler de öyle. Hikâyeler  insanları kolayca çekip içine alır;  mesajların zorlanmadan ve zorlamadan iletilmesini sağlar.

Hikâyecilik hikâye uydurmak değildir. İş süreçlerinizin içindeki hikâyeleri bulup yapılandırmak ve bunları ulaşmak istediğiniz kitleye doğru bir dil ve anlatımla aktarmaktır. Markalaşmak algı meselesidir. İnsanlar bir seçim yapacakları zaman duygularına başvururlar. Duygular deneyimlerle kazanılan yol göstericilerdir. Hayatın içinde gelişip şekillenirler; hikâyeler de öyle. Yüzyılların yaşam deneyimini barındıran hikâyecilik, büyük talep gören duygusal markacılık ve içerik üretimi için eşsiz bir pazarlama stratejisidir. Markalaşmak, yaşadığımız çağda bütünüyle reklamcınıza devredilemeyecek kadar önemli ve çok bileşenlidir.  Ayrıca ürün ve hizmeti oluşturup, sunan kişiler olarak bu özgün, yaratıcı ve keyifli sürecin neden dışında kalasınız ki?

Hikâye anlatıcılığında yol almanın iş süreçlerinize de mucizevi dokunuşları olacaktır. Kazanacağınız yeni bakış açısı,  profesyonel yaşamınızda daha bilinçli, duyarlı ve yaratıcı olmanızı sağlayacak. İş yaşamınızın herhangi bir anında -toplantılarınızı yönetirken, projelerinizi sunarken, bir iş ortağınızı iknaya çalışırken, ekibinizi yönlendirirken- kolayca bağlantı kurduğunuzu ve sonuç veren etkili adımlar atabildiğinizi göreceksiniz. Hikâyeciliği projelerinizi geliştirirken bir yaklaşım olarak da benimseyebilirsiniz. Böylece proje ortaklarınız sürece kolayca adapte olup, işi daha hevesle sahiplenirler.

Programın Ana Hatları:

  • Hikâyenin gücü
  • Hikâyeyi oluşturmak
  • Hikâyeciliğin fayda sağlayacağı iş alanları
  • Atölye çalışması – Hikâye yazımı

Eğitim programıyla ilgili detaylı bilgi: akademi@headlinebpr.com

 TEKLİF AL 

HİKAYELERİN GÜCÜ ADINA

”Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı. Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu…”

Sıradan bir martı olmaya karşı çıkan, özgürlüğüne tutkuyla bağlı martı Jonathan Livingston’un, bize ilham veren hikayesi en sevdiğimiz. Sizinkisi hangisi?


iletisim_egitim

Eğitmen: Arzu Zengin

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1994-2010 arasında ATV ve NTV’de sayısız canlı yayın ve röportaj yaptı. Güne Başlarken, NTV Dosya, Yakın Plan, Kültür ve Kimlik, Haber Merkezi, Haber 17 Editör ve Sunucusu olduğu programlardan bazıları. Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Medya Danışmanı olarak görev alan Arzu Zengin, 2010’dan itibaren medya sözcülüğü ve iletişim becerileri eğitimleri veriyor. Arzu Zengin’in ilk kitabı Hayata Uyanış Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı.