ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMİ

Ana Sayfa / ETKİLİ İLETİŞİM EĞİTİMİ


Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşıdakinin anladığı kadardır.”

Mevlana

İletişimin ana prensibi yüzyıllardır değişmedi; anlatabildiğiniz kadar varsınız. Üstüne üstlük günümüzde etkin iletişim becerilerinin arandığı yerler kürsüler, televizyon ekranları ya da sahnelerle sınırlı değil. Yaşadığımız çağın koşulları başarıyı hedefleyen herkese öncelikle iyi birer iletişimci olmayı dayatıyor. Hangi alanda çalışırsanız çalışın, iletişim konusundaki yetkinliğiniz yaptığınız işi parlatır, ilerleyen safhalarında kariyerinize kanat takar.

Geleceğinizi planlarken donanımınızı ve potansiyelinizi dışa vuracak iletişim becerilerine sahip olduğunuzdan emin olun:

Net ve anlaşılır konuşabiliyor musunuz?
Beden diliniz anlattıklarınızı destekliyor mu?
Rahat, içten ve canlı görünüyor musunuz?
Sesiniz, duruşunuz güven veriyor mu?
Gerginlikle başa çıkıp, heyecanınızı yönlendirebiliyor musunuz? Kısacası dinlenilmeye değer misiniz?

Ne bildiğinizden ziyade bunu nasıl ifade ettiğiniz önemlidir. İletişim sadece bilgi aktarımı değildir. Eş zamanlı olarak duygu ve düşünce alışverişi de gerçekleşir. Başarılı iletişim kişilerin birbirlerini doğru anlamalarıyla neticelenir.

İyi bir iletişimci bırakmak istediği etkiyi kendisi yaratır. Kendinizi nasıl ifade edeceğinizi kavradığınız noktada kaygıları, olumsuzlukları bir yana bırakarak, yaratmak istediğiniz duygu ve düşüncelere odaklanabileceksiniz.

Keyifle anlatın ki ilgiyle dinlenilsin…

Neler öğreneceksiniz?

  • Ne, kime, nasıl anlatılır?
  • Etkin dinleme ve kaçan fırsatlar
  • Konuşmaya duygu katmanın yolu; kendi hikayeni oluşturmak
  • Doğaçlama konuşmayı kolaylaştıran araç ve yöntemler
  • Ses kullanımı, vurgu, tonlama, telaffuz
  • Konuşmada zaman yönetimi
  • Beden dili, duruş ve özgüven ilişkisi

Bilgi için:  merhaba@headlinebpr.com

Teklif al.

EĞİTMEN:  Arzu Zengin

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1994-2010 arasında ATV ve NTV’de sayısız canlı yayın ve röportaj yaptı. Güne Başlarken, NTV Dosya, Yakın Plan, Kültür ve Kimlik, Haber Merkezi, Haber 17 Editör ve Sunucusu olduğu programlardan bazıları. Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Medya Danışmanı olarak görev alan Arzu Zengin, 2010’dan itibaren medya sözcülüğü ve iletişim becerileri eğitimleri veriyor. Arzu Zengin’in ilk kitabı Hayata Uyanış Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı.

Arzu Zengin’in blogumuzdaki yazısını okumak ister misiniz?