EĞİTMENLERİMİZ

Ana Sayfa / EĞİTMENLERİMİZ


Uzman Eğitmenlerimiz

Headline’da kendi alanımıza odaklanıyor ve sadece iletişim ve sosyal becerileri geliştirme eğitimleri veriyoruz. Uzmanlaşmanın bizim için önemli olmasından dolayı, birlikte çalıştığımız eğitmenleri de bu bakış açısıyla seçiyoruz. Eğitmenlerimiz, alanlarının önde gelen isimlerinden oluşuyor. Alfabetik sıraya göre eğitmenlerimiz:


Arzu Pınar Demirel
Kurumsal İletişim, Lider İletişimi

Arzu Pınar Demirel, 1992 yılında, Avusturya Lisesi’nden mezun oldu. Lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde, Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında yaptı. İş hayatına 1996’da, Bersay İletişim’de başlayan Demirel, Philips ve Anadolu Efes gibi şirketlerde, insan kaynakları ve iletişim bölümlerinde 15 yıl  çalıştı. 2010’da, iş hayatına ara vererek, Amerika’ya gitti. New York Üniversitesi’nde, liderlik sertifika programını tamamladı. İletişimle ilgili, dünyadaki trendleri takip etmek amacıyla, çok sayıda eğitime katıldı. Türkiye’ye döndüğünde, iş iletişimini dönüştürmeye odaklanarak, Headline’nı kurdu. Arzu Pınar Demirel, Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi (EMCC) üyesidir. Çeşitli mecralarda iletişim ve liderlikle ilgili yazmaktadır.

Arzu ZenginArzu Zengin
İletişim Becerileri

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi’nden ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Haberciliğe 1994 yılında, Kanal 6 Televizyonu Dış Haberler Servisi’nde başladı. Bir yıl sonra da televizyon yayıncılığında dönemin amiral gemisi olan ATV Haber Merkezi’ne katıldı. 2000 yılında, Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’ye geçerek; haberciliğe bir ekran yüzü olarak devam etti.
On yıl süreyle NTV’de, Editör-Sunucu olarak görev yaptı.Haber 17, Yakın Plan, NTV Dosya, Güne Başlarken, Haftasonu Ana Haber Bülteni, Kültür ve Kimlik Sunuculuğunu ve Editörlüğünü üstlendiği yayınlar. KKTC Eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a seçim döneminde danışmanlık veren 
Arzu Zengin, televizyon haberciliğinde edindiği deneyim ve iç görüyü, 2010 yılından bu yana danışman ve eğitimci olarak paylaşıyor. Arzu Zengin’in Hayata Uyanış adlı romanı, 2012 yılında, Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı.

Asena Akan
Müzikle Dönüşüm

Asena Akan, müziğe 5 yaşında İstanbul Belediye Konservatuvarı’nda klasik keman eğitimi ile başladı. İstanbul Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’nden 1998 yılında mezun oldu. Caz müziğine olan tutkusu nedeniyle Randy Esen, Donovan Mixon ve Aydın Esen ile caz vokal ve teori çalışmaları yaptı. Golden Heart ve İstanbul’un İzleri isimli caz albümleri yayınlandı.Müzik tutkusunun yanı sıra insan davranışlarına olan ilgisiyle, İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nde lisans ve yüksek lisansını tamamladı. Prof.Dr.Haluk Yavuzer’in asistanlığını yaptığı yıllarda müzik terapi, psikodrama, aile ve grup terapileri, etkili öğrenme, etkili iletişim/etkili öğretmen eğitimi ve sanat terapisi alanlarında uzmanlık eğitimleri aldı.10 yılı aşkın süredir, müziğin iyileştirici/dönüştürücü gücünü, çözüm odaklı danışmanlık yöntemleri ile sentezlediği multidisipliner yaklaşımla; farklı yaş ve özellikteki gruplara vokal koçluğu yapmakta; Istanbul Modern, Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli kurumlarda yaratıcı seminer ve müzik atölyeleri düzenlemektedir.

Banu Çağlayan
İnsan Kaynakları İletişimi 

Banu Çağlayan, ETİ Şirketler Grubu, Innova Mimarlık, Esbank, INFO Holding’de  insan kaynakları ve yönetim süreçlerinde çalıştı ve  İnsan Kaynakları Müdürü olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu Çağlayan,  İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı ve Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı akredite  Profesyonel Koçluk Sertifikası’na sahiptir. İş deneyimi arasında İşe Alım ve Yerleştirme, Eğitim ve Gelişim, Performans Yönetimi, Kariyer Yönetimi, İş Analizi ve Değerlendirme, Personel Yönetimi ve Bordrolama, Ödül ve Öneri Sistemi, Ücret Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetimi yer almaktadır. Banu Çağlayan, 2007 yılından bu yana Yönetim & İnsan Kaynakları Danışmanı, Eğitmen ve Koç  olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

emrahaltuntecim Emrah Altuntecim
Satış Psikolojisi ve İkna

Emrah Altuntecim, 1999 yılından bu yana, binlerce kişiye eğitim vermiş, otuza yakın üniversite ve zirvede moderatör ve ana konuşmacı olarak yer almış, tecrübeli bir Eğitmendir. Ortadoğu’nun en büyük sağlık perakende grubu olan Magrabi’de, Dubai, Katar ve Türkiye’den sorumlu Yetenek Geliştirme Departmanı Eğitim Yöneticisi olarak çalışmıştır.  Ziylan Grup’da FLO Akademi Eğitim Müdürü, Ulusoy Holding’de Eğitim Müdürü, çeşitli eğitim ve danışmanlık firmalarında Eğitim Direktörü ve dünyanın en büyük reklam ajanslarından biri olan Publicis’de de Pazarlama Saha Koordinatörü olarak da görev yapmıştır. Emrah Altuntecim’in İngilizce olarak yayınlanan “Opening Doors To Success” ve Türkçe “Satış Psikolojisi” isimli kitapları satış, pazarlama ve iletişim becerileri alanlarında, referans eser olarak kabul edilmektedir.

Erdem-5Erdem Ercan
Duygusal Zeka

Erdem Ercan, duygusal zeka alanında, dünyanın önde gelen organizasyonu olan Six Seconds Duygusal Zeka organizasyonunun Türkiye partneri ve ileri düzey eğitmenidir.Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Erdem Ercan, Teba, Anadolu Efes, Gilan Mücevherat’ta yönetici olarak görev aldı. Dymra şirketini kurararak; sektöründe pazar lideri yaptıktan sonra şirket hisselerini sattı. Hayatın Ritmi’ni kurarak; Eğitmen ve Koç olarak, yerel ve uluslararası şirketlerle çalışmaya başladı. Adler Koçluk Okulu’nu, 2013 yılında tamamladı. ICF tarafından ACC akreditasyonuna sahip olan Ercan, 650 saatin üzerinde koçluk tecrübesine sahiptir. Erdem Ercan, duygusal zeka, takım koçluğu (AoEC), beden dili ve mikro-ifadeler uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 8 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştirerek; koçluk, eğitim ve konuşmalarında etkili araçlar olarak kullanmaktadır.

murat-1Murat Aktarma
Satış Becerileri ve Müzakeresi

Murat Aktarma, 1986 yılında, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinden mezun oldu. Profesyonel iş yaşamına 1989 yılında Philip Morris’de başladı ve 12 yıl boyunca Saha Ekibi  Satış Eğitim Müdürü, Satış Geliştirme ve Eğitim Müdürü, Ulusal Zincir Mağazalar Satış Müdürü görevlerinde bulundu. 1992-1994 döneminde Philip Morris ‘in Türkiye Satış-Dağıtım ekibinin  kurulmasında sorumluluklar üstlendi. Philip Morris – CEMA ( Central Europe Middle East & Africa ) bölgesindeki ülkelerin satış yöneticilerinin eğitimlerini gerçekleştirdi. Ardından AC Nielsen Pazar Araştırma Hizmetleri’nde, Ticari İlişkiler Direktörü olarak çalıştı.2002 yılında Suudi Arabistan’a  giden Murat Aktarma,  ülkenin en büyük FMCG kuruluşu olan Sadafco’da, Ulusal Zincir Mağazalar Müdürü olarak, 2005 yılına kadar çalışmalarına  devam etti. L’oreal’de, Satış Direktörü olarak çalıştıktan sonra, 2009-20012 arasında, B’iota Laboratuarları’nda FMCG Kanalı  Satış Direktörlüğü’nü yürüttü. 2012-2016 arasında Masters Training Int.’de,  Kıdemli Danışman ve Eğitmen olarak çalıştı.Çeşitli sektörlerden çok sayıda yerli ve küresel markanın çeşitli kademelerine yönelik eğitim programlarını gerçekleştirdi.

sbfoto-copySerpil Büyükaltınçizme
Sürdürülebilirlik ve Entegre Raporlama

Serpil Büyükaltınçizme, Avusturya Lisesi ve İTÜ İşletme Mühendisliği eğitimini tamamladıktan sonra Eczacıbaşı-İpekkağıt, Schering Alman, Tetrapak Türkiye, Turkcell ve Gedik Yatırım şirketlerinde Ürün Sorumluluğu, Pazarlama Müdürlüğü ve Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. İpekkağıt ve Schering Alman şirketlerinde ayrıca pazar araştırma bölümlerinin kurulmasında görev almış, Tetrapak İsveç’te iletişim ve kurumsal yönetim ve Kadir Has Üniversitesi’nde temel sürdürülebilirlik eğitimlerini tamamlamıştır. 2010 yılından itibaren sürdürülebilirlik konusunda yurt içi ve yurt dışında katıldığı seminerlerle birlikte, bu konudaki çalışmalarını geliştirmiştir. 2014 yılında kurduğu ve 2016 yılında GRI (Global Reporting Initiative) Üyeliği’ne kabul edilen KSS Strateji’de, danışmanlık ve sürdürülebilirlik raporlaması çalışmaları ile bu alanda hizmet vermeyi sürdürmektedir.

catisma_uyusmazlik_muzakereTunç Karaçay
Çatışma Yönetimi ve Müzakere

Tunç Karaçay, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Medya İletişim Sistemleri üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü programında 2010-2012 yılları arasında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılından itibaren, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında, arabuluculuk ve uyuşmazlık yönetimiyle ilgili çeşitli çalışmalar yönetti ve eğitimler verdi.Katılımcı tiyatro yöntemini eğitimin içerikleriyle birlikte kullanan Karaçay, uzun yıllar lise ve üniversite tiyatro topluluklarında yönetmenlik yaptı.Conflictus’un kurucu ortaklarından olan Karaçay, Nişantaşı ve Sabancı Üniversite’lerinde Uyuşmazlık Çözümü Pratiği dersini de vermektedir.