EĞİTMEN VE DANIŞMANLAR

 Arzu Pınar Demirel

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık

Headline Kurucusu Arzu Pınar Demirel Birleşmiş Milletler, özel, kamu ve sosyal sektörlerin çalışan gönüllülüğü alanındaki global girişimi IMPACT2030’un Bölgesel Sesi görevini de yürütmektedir.

Avusturya Lisesi’nden mezun olan Arzu Pınar Demirel, lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi’nde, Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında tamamladı. İş hayatına 1996’da, Bersay’da başlayan Demirel Philips, Efes Pilsen gibi şirketlerin, İnsan Kaynakları ve İletişim bölümlerinde,  2011 yılına kadar çalıştı. Genel Müdüre bağlı çalıştığı yöneticilik görevini ve kurumsal hayatı geride bırakarak, eğitim için Amerika’ya gitti. New York Üniversitesi’nde, liderlik sertifika programını bitirdi. Toplumsal cinsiyet alanında dünyanın önde gelen sosyal girişimlerinden Catalyst’ten sertifikalı çeşitlilik ve kapsaycılık eğitimleri aldı. Demirel, 2013 yılında Headline’nı kurarak, çeşitlilik ve kapsayıcılığı geliştirmek üzere danışmanlık ve eğitim vermeye başladı. Demirel, Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nin de eğitmenlerindendir. 

 

Arzu Zengin

İletişim ve Hikaye Anlatıcılığı

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Haberciliğe 1994 yılında, Kanal 6 Televizyonu Dış Haberler Servisi’nde başladı. Bir yıl sonra da televizyon yayıncılığında dönemin amiral gemisi olan ATV Haber Merkezi’ne katıldı. 2000 yılında, Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’ye geçerek; haberciliğe bir ekran yüzü olarak devam etti. On yıl süreyle NTV’de, Editör ve Sunucu olarak görev yaptı. Haber 17, Yakın Plan, NTV Dosya, Güne Başlarken, Haftasonu Ana Haber Bülteni, Kültür ve Kimlik Sunuculuğunu ve Editörlüğünü üstlendiği yayınlar.

Yazar da olan Arzu Zengin’in Hayata Uyanış adlı romanı, Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı. 2010 yılında bu yana iletişim ve hikaye anlatıcılığı eğitimleri veren Arzu Zengin, Points of You sertifikasını alarak; hikayeciliği, kendini keşif yolculuğuyla birleştiriyor.

Erdem-5Erdem Ercan

Duygusal Zeka Temelli İşbirliği

Erdem Ercan, duygusal zeka alanında, dünyanın önde gelen organizasyonu olan Six Seconds Duygusal Zeka organizasyonunun Türkiye partneri ve ileri düzey eğitmenidir.Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Erdem Ercan, Teba, Anadolu Efes, Gilan Mücevherat’ta yönetici olarak görev aldı. Dymra şirketini kurararak; sektöründe pazar lideri yaptıktan sonra şirket hisselerini sattı. Hayatın Ritmi’ni kurarak; Eğitmen ve Koç olarak, yerel ve uluslararası şirketlerle çalışmaya başladı. Adler Koçluk Okulu’nu, 2013 yılında tamamladı. ICF tarafından ACC akreditasyonuna sahip olan Ercan, 650 saatin üzerinde koçluk tecrübesine sahiptir. Erdem Ercan, duygusal zeka, takım koçluğu (AoEC), beden dili ve mikro-ifadeler uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 8 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştirerek; koçluk, eğitim ve konuşmalarında etkili araçlar olarak kullanmaktadır.

Sübeyra Karabulut

Kapsayıcı Yetenek Kazanımı

Sübeyra Karabulut Türkiye ve yurt dışındaki çeşitli şirketlerde, 15 yıl yetenek kazanım alanında çalıştı. Philips , IBM ve Paramount Pictures’da işe alım süreçlerini yönetti. Yönetim ekiplerine Mülakat Teknikleri eğitimleri verdi. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sübeyra Karabulut,  University of Richmond’da İnsan Kaynakları programını, Marmara Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları yüksek lisansını tamamladı. Sübeyra Karabulut kariyerine global bir seçme-yerleştirme şirketinde Yetenek Kazanım Müdürü olarak devam etmektedir.

catisma_uyusmazlik_muzakereTunç Karaçay

Müzakere Temelli İşbirliği

Tunç Karaçay, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Medya İletişim Sistemleri üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü programında 2010-2012 yılları arasında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılından itibaren, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında, arabuluculuk ve uyuşmazlık yönetimiyle ilgili çeşitli çalışmalar yönetti ve eğitimler verdi.Katılımcı tiyatro yöntemini eğitimin içerikleriyle birlikte kullanan Karaçay, uzun yıllar lise ve üniversite tiyatro topluluklarında yönetmenlik yaptı.Conflictus’un kurucu ortaklarından olan Karaçay, Nişantaşı ve Sabancı Üniversite’lerinde Uyuşmazlık Çözümü Pratiği ve Müzakere derslerini de vermektedir.