EĞİTMEN VE DANIŞMANLAR

Arzu Pınar Demirel
Sorumlu Liderlik & Kapsayıcılık

Headline Kurucusu Arzu Pınar Demirel Birleşmiş Milletler, özel, kamu ve sosyal sektörlerin çalışan gönüllülüğü alanındaki global girişimi IMPACT2030’un Bölgesel Sesi görevini de yürütmektedir. Avusturya Lisesi’nden mezun olan Arzu Pınar Demirel, lisans ve yüksek lisansını Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde, Halkla İlişkiler ve Tanıtım alanında tamamladı. İş hayatına 1996’da, Bersay’da başlayan Demirel, Philips, Efes Pilsen gibi şirketlerin, insan kaynakları ve iletişim bölümlerinde, 15 yıl çalıştıktan sonra, eğitim için iş hayatına ara verdi. New York Üniversitesi’nde, liderlik sertifika programını bitirdi. Çeşitlilik, koçluk gibi konularda çok sayıda eğitim aldı. Türkiye’ye döndüğünde,  2013 yılında Headline’nı kurdu. Demirel, Yeditepe Üniversitesi SEM’in de eğitmenlerindendir.

Arzu Zengin

Arzu Zengin
Hikaye Anlatıcılığı & Medya Sözcülüğü

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi’nden ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Haberciliğe 1994 yılında, Kanal 6 Televizyonu Dış Haberler Servisi’nde başladı. Bir yıl sonra da televizyon yayıncılığında dönemin amiral gemisi olan ATV Haber Merkezi’ne katıldı. 2000 yılında, Türkiye’nin ilk haber kanalı olan NTV’ye geçerek; haberciliğe bir ekran yüzü olarak devam etti.
On yıl süreyle NTV’de, Editör-Sunucu olarak görev yaptı.Haber 17, Yakın Plan, NTV Dosya, Güne Başlarken, Haftasonu Ana Haber Bülteni, Kültür ve Kimlik Sunuculuğunu ve Editörlüğünü üstlendiği yayınlar. KKTC Eski Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’a seçim döneminde danışmanlık veren 
Arzu Zengin, televizyon haberciliğinde edindiği deneyim ve iç görüyü, 2010 yılından bu yana danışman ve eğitimci olarak paylaşıyor. Arzu Zengin’in Hayata Uyanış adlı romanı, 2012 yılında, Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı.

Burcu Ateş
İletişim Becerileri 

20 yıllık iş yaşamında Volvo, Temsa, Nissan, Philips, BASF, Hyundai gibi bir çok global markanın Türkiye ve Ortadoğu & Kuzey Afrika bölgelerinden sorumlu olarak Stratejik Pazarlama İletişimi ve Marka Yönetimi alanlarında çalıştı. Milyonluk iletişim bütçelerini yöneten Burcu Ateş, yurt dışında çok sayıda eğitim aldı ve bu eğitimleri Türkiye’de sorumlu olduğu çalışmalarda uyguladı. BASF’de 34 ülkenin medya ve sosyal medya yönetiminden sorumlu olan Burcu Ateş marka ve iletişim alanında pek çok görev ve proje üstlendi. Burcu Ateş, Bilgi Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Stratejik Pazarlama eğitmenliği de yapmaktadır.  “Çocuğum, Eşim, İşim…Peki ya Ben?” isimli bir kitabı yayınlanan Burcu Ateş, ICF ve AC akredite olarak uzun yıllardır yönetici koçluğu  da yapmaktadır. 

Erdem-5Erdem Ercan
Duygusal Zeka

Erdem Ercan, duygusal zeka alanında, dünyanın önde gelen organizasyonu olan Six Seconds Duygusal Zeka organizasyonunun Türkiye partneri ve ileri düzey eğitmenidir.Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Erdem Ercan, Teba, Anadolu Efes, Gilan Mücevherat’ta yönetici olarak görev aldı. Dymra şirketini kurararak; sektöründe pazar lideri yaptıktan sonra şirket hisselerini sattı. Hayatın Ritmi’ni kurarak; Eğitmen ve Koç olarak, yerel ve uluslararası şirketlerle çalışmaya başladı. Adler Koçluk Okulu’nu, 2013 yılında tamamladı. ICF tarafından ACC akreditasyonuna sahip olan Ercan, 650 saatin üzerinde koçluk tecrübesine sahiptir. Erdem Ercan, duygusal zeka, takım koçluğu (AoEC), beden dili ve mikro-ifadeler uzmanlıklarını 12 yıllık yöneticilik ve 8 yıllık girişimcilik deneyimi ile birleştirerek; koçluk, eğitim ve konuşmalarında etkili araçlar olarak kullanmaktadır.

 

catisma_uyusmazlik_muzakereTunç Karaçay
Uyuşmazlık Çözümü ve Müzakere

Tunç Karaçay, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Medya İletişim Sistemleri üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü programında 2010-2012 yılları arasında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılından itibaren, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında, arabuluculuk ve uyuşmazlık yönetimiyle ilgili çeşitli çalışmalar yönetti ve eğitimler verdi.Katılımcı tiyatro yöntemini eğitimin içerikleriyle birlikte kullanan Karaçay, uzun yıllar lise ve üniversite tiyatro topluluklarında yönetmenlik yaptı.Conflictus’un kurucu ortaklarından olan Karaçay, Nişantaşı ve Sabancı Üniversite’lerinde Uyuşmazlık Çözümü Pratiği dersini de vermektedir.