DUYGUSAL ZEKA

Ana Sayfa / DUYGUSAL ZEKA


Six Seconds İle Duygusal Zeka Eğitimi

Duygusal zeka; mantığımızla duygularımızı iyi dinleyip her ikisini de kendi hedeflerimize hizmet etmeleri için etkin olarak kullanılabilme yeteneğidir. Yapılan araştırmalara göre; duygusal zeka yetkinliklerini başarılı bir şekilde kullanan liderler diğerlerine göre 43 kat daha fazla başarılı sonuç üretirler.

Bir liderin işi, ekibindeki her bireyin kapasitesinin ötesinde iş yapması için motive etmektir. Bu, insanların tüm potansiyellerini kullanmaları için onları doğru görevlendirme ile ilgilidir. Bir lider farkında, özgün, tutkulu ise ve bütünlük içinde hareket ederse; insanların en iyilerini ortaya koyacakları bir ortam oluşturmak için güven, bağlılık ve uyum yaratacaktır.

İyi liderlik için bir formül, takip edilecek sihirli bir yol yoktur. İyi lider kendi yolunu çizer. Bu, kendi eşsiz beceri ve niteliklerine dayanan bir yoldur. Başkasının tarzını taklit edemez veya kurallarla belirlenmiş davranışlar setini kullanmaz. Bunun yerine kendi güçlü ve zayıf yanlarını bilmek üzere dikkatle kendini değerlendirip ve ileriye taşıması gerekir.

Duygusal zeka eğitimimizle amacımız, EQ’nuzu etkin bir şekilde kullanmanızı sağlayarak, liderlik becerilerinizi geliştirmek; hem iş, hem de yaşam kalitenizi artırmaktır. Eğitmenimiz Erdem Ercan, Six Seconds Duygusal Zeka organizasyonunun Türkiye partneri ve ileri düzeyde eğitmenidir.1997 yılında kurulan Six Seconds, kendini %100 duygusal zekanın gelişimine adamış dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonudur. Bünyesinde, Peter Solovey, Jack Mayer, Anabel Jansen, Joshua Freedman, Massimiliano Ghini gibi değerli bilim insanları ve duygusal zekada, dünyada en önde gelen isimleri bulunmaktadır. Duygusal zeka alanında bilimsel güvenilirliği, ciddi birikime dayalı eğitim ilkeleri, özgün öğrenme modeli ve araçları ile Six Seconds alanının global lider kuruluşudur.

İki gün süren Duygusal Zeka eğitiminde; duygusal zekanın hayata performans ve mutluluk getiren 8 yetkinliğini ve bunu dönüşümünüz için bilinçli olarak kullanmayı öğreneceksiniz. Six Seconds envanterleri ve modeli üzerinden ilerlenen eğitimin verimli olması açısından; programı, sizinle görüştükten sonra, ihtiyaçlarınıza özel oluşturuyoruz.