ÇEŞİTLİLİK VE KAPSAYICILIK

Ana Sayfa / ÇEŞİTLİLİK VE KAPSAYICILIK


Mavinin hikâyesi

Ege’nin maviliklerine karşı yazılan Homeros destanlarında maviden bahsedilmez, çünkü Eski Yunan ve başka pek çok kadim uygarlık bu rengi tanımıyordu. Günümüzde de, bilim insanları dillerinde mavi bulunmayan kabilelerle araştırmalar yaptı. Kabile üyeleri renk körü değillerdi, yine de birisi onlara gösterene kadar mavi rengin ayırdına varamamışlardı.

Mavinin hikâyesinden aldığımız ilhamla, kullandığımız dilin, düşüncelerimize ve hayatımıza etkisinden yola çıktık ve  Mavi Seven Kadınlar Atölyesi’ni geliştirdik. 


Kadınları güçlendirmek amacıyla başladığımız çalışmalar çeşitlilik ve kapsayıcılıkla devam etti. Bu önemli konu, artık iş dünyasının da gündemine girmişti. McKinsey’in Çeşitlilik Raporu’na göre;

– Kadınlara eşit hak ve fırsatları sunan şirketler %21
– Etnik çeşitliliği de sağlamış şirketler %33

daha başarılı sonuçlar elde ediyor. Çeşitlilik ve kapsayıcılık insanlık açısından gelişmişlik seviyesini göstermekle kalmıyor; rekabette öne geçmenizi ve başarılı olmanızı da sağlıyor.

Biz hedeflerinize ulaşmanız ve yaşamınızın tüm renklerle dolu dolu olması için varız.

 


mavisevenkadinlar

 

Hazırladığımız Mavi Seven Kadınlar rehberini göndermemizi veya çalışmalarımızla ilgili bilgi isterseniz, bize isim, soyadınız ve iş yerinizi belirterek, yazabilirsiniz:  akademi@headlinebpr.com