ÇATIŞMA YÖNETİMİ VE MÜZAKERE TEKNİKLERİ

Ana Sayfa / ÇATIŞMA YÖNETİMİ VE MÜZAKERE TEKNİKLERİ


”Bir tartışma sırasında kızdığımız anda gerçek için uğraşmayı bırakır,
kendimiz için uğraşmaya başlarız.”

Goethe  

catisma_egitimGerek günlük hayatımızda, gerek iş yaşamında iletişim halinde olduğumuz insanlarla sorun yaşamak kaçınılmazdır. Ancak bu durum toplum içinde yaşayan insanlar için olumlu da olabilir. Kaldı ki uyuşmazlıkları kaldırmak, farklılıkları yok etmektir. Önemli olan uyuşmazlıkları görünmez kılmak değil; onların üstesinden en iyi şekilde gelerek, kalıcı çözümler üretebilmek ve çatışmaları yönetebilmektir.

Tüm konuları uygulamalı olarak sunduğumuz, katılımcı tiyatro yöntemlerinden faydalandığımız ve çeşitli simülasyonlarla desteklediğimiz Çatışma Yönetimi ve Müzakere Teknikleri Eğitimi’yle en zor insanlarla baş edebileceksiniz. Çatışmaları avantaja çevirmenin yollarını öğrenecek, müzakere becerilerinizi geliştireceksiniz.

Neler Öğreneceksiniz:

Uyuşmazlık analizi ve çözme stratejileri
Müzakere, türleri ve evreleri
Prensipli müzakere becerileri
Kazan-kazan disiplini
Arabuluculuk yaklaşımı
Çözüm dili ve aktif dinleme

Eğitmen: Tunç Karaçay  tunc-small

Tunç Karaçay, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Medya İletişim Sistemleri üzerine lisans eğitimi aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü programında 2010-2012 yılları arasında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılından itibaren, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarında, arabuluculuk ve uyuşmazlık yönetimiyle ilgili çeşitli çalışmalar yönetti ve eğitimler verdi.Katılımcı tiyatro yöntemini eğitimin içerikleriyle birlikte kullanıyor. Karaçay, uzun yıllar lise ve üniversite tiyatro topluluklarında yönetmenlik yaptı. Karaçay, Nişantaşı ve Sabancı Üniversite’lerinde Uyuşmazlık Analizi ve Çözümü Yüksek Lisans Programı kapsamında, Uyuşmazlık Çözümü Pratiği dersini de vermektedir.

Bilgi