ÇALIŞAN GÖNÜLLÜLÜĞÜ

GÖNÜLLÜLÜK ”BİZ VE ONLAR” SENDROMUNU İYİLEŞTİRİYOR.

Çalışanlar özellikle de milenyal kuşağı şirketlerin çevre, toplum ve sosyal sorunlara çözüm üretmesini önemsiyor. Gönüllü olup, kendileri de dünyaya değer katmak istiyor. Çalışan gönüllülüğü işveren markasını güçlendirdiği gibi, çalışan bağlılığını ve mutluluğunu da yükseltiyor. Gönüllülüğün bir artısı daha var: Empatiyi ve kapsayıcılığı geliştiriyor. Ortak bir deneyimi paylaşmak, insanları yakınlaştırıyor. Alışık olunan grupların dışındakileri anlamayı kolaylaştırıyor. Bu şirket içindeki silolaşmadan, bilinç dışı önyargılara kadar, performansınızı etkilebileyecek çeşitli konulara çözüm sunuyor.

Kurumsal gönüllülük stratejisi, probono ve gönüllü programlar tasarlıyoruz. Çeşitlilik ve kapsayıcılığı geliştirecek, belirli gruplara yönelik (örneğin kadınlar, engelliler gibi) sosyal fayda odaklı programlar geliştiriyoruz. Gönüllülerinize özel düzenlediğimiz atölyeler ise hem çalışanlarınızın harekete geçmek için motivasyonunu artırıyor, hem de kendi içinizde yürütebileceğiniz bir sistem kurmanıza yardımcı oluyor.

HİZMETLERİMİZ

STRATEJİ

Kurumsal gönüllülük stratejisini oluşturuyor, gönüllülükle kapsayıcılığı geliştiren, sürdürülebilir bir sistem kurmanıza destek veriyoruz.

PROGRAM TASARIMI

Sosyal fayda odaklı, örneğin kadınları güçlendiren, kız çocuklarını eğiten, engellileri iş hayatına kazandıran vb. size özel gönüllülük programları tasarlıyoruz.

ATÖLYE

Gönüllülerinizin değişimin elçileri olmalarını ve programların sürdürülebiliğini kolaylaştıran taktikler atölyemizde.