Akıllı Konuşma Sanatı

Ana Sayfa / Akıllı Konuşma Sanatı


Herkes konuşabilir, ancak anlamlı konuşmak sanattır.

Karşınızdaki kişiyle uyumlanmanın sırrı, iyi niyetinizi ve sunduğunuz faydayı, doğru şekilde ifade edebilmektir. Olumlu iletişim, zihin ve beden bütünlüğüyle mümkündür. Sözler ve taktikler tek başlarına hiç bir şeydir; ancak inancınızı kuşanmanız halinde, her kapıyı açarlar. Fikirlerini anlam bütünlüğü içerecek şekilde kafasında düzene sokmuş ve inanmış bir konuşmacıdan daha etkileyici çok az şey vardır. Herkes konuşabilir, ancak anlamlı konuşmak sanattır.

Eğitmenimiz Arzu Zengin, NTV ve ATV’deki, 15 yıl Sunuculuk deneyimiyle, dinleyicinin kafasını karıştırmanın önüne geçmenin, kendinizi net ve anlaşılır bir şekilde ifade etmenin yöntemlerini paylaşıyor. Hikâye anlatıcılığıyla etkinizi, ilişki ve bağ kurma becerilerinizi güçlendiriyor.

Program:

İletişimde Farkındalık
Zihin ve dil bütünlüğü
Etkin dinleme ve kaçan fırsatlar
Olumlu beden dili: Zihin, beden dilini nasıl etkiler?

Akıllı ve Kısa Konuşma
Her şey dinleyiciyle ilgili
Fayda ve samimiyet
İlk etki; klişelerin ötesinde ‘‘asansör konuşması’’
Konuşma kalitesini düşüren kalıplar
Net ve anlaşılır konuşmayı kolaylaştıran taktikler

Hikâyeleştirme
Konuşmaya duygu katmanın yolu; kendi hikâyenizi oluşturmak
Ana önerme, olay dizgisi, semboller ve hikâye nasıl kurgulanır?
Hikâyenin özgün ve kişisel olması nasıl sağlanır?
Hayatın içinde bütünlüğü olan hikâyeler

Eğitmen:  Arzu Zengin

Arzu Zengin, Galatasaray Lisesi ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 1994-2010 arasında ATV ve NTV’de sayısız canlı yayın ve röportaj yaptı. Güne Başlarken, NTV Dosya, Yakın Plan, Kültür ve Kimlik, Haber Merkezi, Haber 17 Editör ve Sunucusu olduğu programlardan bazıları. Kıbrıs Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Medya Danışmanı olarak görev alan Arzu Zengin, 2010’dan itibaren iletişim becerileri eğitimleri veriyor. Arzu Zengin’in ilk kitabı Hayata Uyanış Remzi Kitabevi tarafından yayınlandı.

Teklif al.